Hedef Sıfır Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

Çalışma hayatında milli seferberlik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratlarının, 10 ilde çalışma hayatındaki işçi ve işveren temsilcileri ile bir araya geleceği bildirildi.

Programın bu haftaki bölümü 7 Temmuz 2017 Cuma günü saat:14:00 da planlanan illerin (Giresun, İstanbul, Karabük, Kocaeli, Konya, Kütahya, Muş, Nevşehir, Yalova ve Zonguldak) SGK İl Müdürlüklerinin belirlemiş oldukları toplantı salonlarında yapılacaktır. Bu programlara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının üst düzey bürokratları katılacaktır. İşçiler ile ve işverenler ile buluşacak olan bürokratlar yeni uygulamalar ve iş güvenliğindeki gelişmeleri paylaşacaklar ve aynı zamanda işçi ve işveren ile buluşarak sorularına cevap vereceklerdir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları, 10 ilde çalışma hayatındaki işçi ve işveren temsilcileri ile bir araya gelecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bakan Mehmet Müezzinoğlu tarafından 14 Mayıs’ta kamuoyuna açıklanan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır” programı kapsamında, bürokratların 81 ilde sektör temsilcileri ile toplantılar yapacakları ifade edildi.

İlk etapta 10 ile gidilecek

Bürokratların ilk etapta 10 ilde çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek, işçi ve işveren temsilcileri ile bir araya gelecekleri vurgulanan açıklamada, söz konusu iller ise Giresun, İstanbul, Karabük, Kocaeli, Konya, Kütahya, Muş, Nevşehir, Yalova ve Zonguldak olarak sıralandı.

Ziyaret programı çerçevesinde yapılacak toplantılara başta inşaat sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerdeki işveren ve çalışan temsilcileri ile belediyeler ve kamu sektöründe faaliyet ve denetim görevlerinde bulunan yetkililerin de katılacağı kaydedildi.

Written by 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.