İnsan Kaynakları Profesyonelleriyle Buluşmaya Hazırmısınız?

//İnsan Kaynakları Profesyonelleriyle Buluşmaya Hazırmısınız?

İnsan Kaynakları Profesyonelleriyle Buluşmaya Hazırmısınız?

OSGBDER den Bir İlk

OSGBDER Türkiye’de ilk kez İnsan Kaynakları Profesyonellerini İş Güvenliği Profesyonelleriyle buluşturuyor. Hannower Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. nin girişimleriyle 2016 yılında Türkiye de yapılacak olan İnsan Kaynakları Yönetimi İhtisas Fuarında OSGBDER in katkılarıyla Türkiye nin önemli OSGB firmaları İnsan Kaynakları Yöneticileriyle bu fuarda bir araya gelecekler.

OSGBDER Genel Başkanı yaptığı açıklama ile şu anda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetki almış 2000 in üzerinde OSGB nin olduğunu bildirdi. Cengiz İmeci; Çok kısa sürede hızla büyüyen bir organizasyonda doğru firma seçiminin çok önemli olduğunu, işverenlerin firma tercihlerini yaparken çok iyi sorgulamaları ve  sadece maliyet karşılaştırması yapmamalarını hizmet kalitesini de sorgulamalarını önermektedir.
Son zamanlarda atama yapmadan hiç bir yetki belgesi olmadan işvereni iş güvenliği uzmanıyız diye dolandıran şebekeler ortaya çıktığı belirtilmektedir. Bu nedenle İş Güvenliği hizmetinin muhakkak yetkili Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinden almaları konusunda işverenleri uyarmaktadır. Cengiz İmeci, Personel Turkey fuarı ile şirketlerin İnsan Kaynakları Yöneticilerini seçkin OSGB lerle buluşturmayı hedeflerini belirtmektedir.

Son yıllarda Türkiye’deki istihdam oranı giderek artmıstır. Çalısan kitlesinin 23 milyon kisiyi asmasıyla bugün bu oran yüzde 51’e ulasmıstır.
27 yas ortalaması ile oldukça genç bir nüfusa sahip olan Türkiyen egitim sistemini sürekli gelistirmis, bu sekilde Türk isgücü piyasası insan kaynakları yöneticileri için oldukça ilginç bir faaliyet alanı haline gelmistir.

Türk ekonomisi, hızlı büyüme oranı, ihracata yönelimi ve giderek artan küresel rekabet gücü ile dikkat çekmektedir. Sanayi ve hizmet sektörlerinde kalite standartlarının artıs göstermesi, iyi egitimli kalifiye eleman ihtiyacını karsılamak amacıyla isverene yardımcı olacak modern bir insan kaynakları politikası gerektirmektedir. Is piyasası dinamigi ve insan kaynakları politikası araçları arasındaki bu kesis noktasında uluslararası alanda deneyim kazanmıs fuar konsepti ile Türkiye’nin ilk Insan Kaynakları Yönetimi Ihtisas Fuarı Personal Turkey yer almaktadır. Zamanın zirvesinde olmak ve sektörden kapsamlı bir izlenim elde etmek isteyen tüm insan kaynakları çalısanları için Personal Turkey fuarını ziyaret etmek kaçınılmaz bir fırsattır.

Is Saglıgı ve Güvenligi ile ilgili olarak yapılan 2010 yılındaki yasal düzenlemelerden sonra Ortak Saglık ve Güvenlik konularında hizmet veren sirketlerin sayısı hızlı bir artıs göstermistir. Sayıları bugün 2.000 ’i bulan OSGB sirketleri sadece bes yıl içerisinde uzmanlık alanlarını gelistirerek sunulan hizmetlerde büyük bir çesitlilik yaratmıstır. Personal Turkey, Insan Kaynakları Ihtisas Fuarı olarak bu dinamizmi bransta faaliyet gösteren katılımcı sirketler için tahsis edilen ‘’OSGB özel sergi alanında’’ yansıtacaktır.

Fuar ile detaylı bilgi için fuar resmi sayfası http://www.personal-turkey.org ziyaret edebilirsiniz.

2017-08-04T12:45:26+00:00 Categories: Haberler|Tags: , , |