İSG SEKTÖRÜNDE COVID-19 SEBEPLİ İLK VEFAT

İSG SEKTÖRÜNDE COVID-19 SEBEPLİ İLK VEFAT

İSG SEKTÖRÜNDE COVID-19 SEBEPLİ İLK VEFAT

İzmir Kemalpaşa'da faaliyet gösteren ambalaj fabrikasının işyeri hekimi olan Muharrem İdiz bugün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. 

 

Halka açık üretim yaptığı için Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) hekimin ölümünü duyurmak zorunda kalan fabrika, Muharrem İdiz'in fabrikaya en son geldiği 23 Mart tarihinden itibaren 14 günlük süre boyunca fabrikada üretime ara verildiğini açıkladı. 

 

Dr. Muharrem İdiz'in önceki gece entübe edildiğini ve sabaha karşı vefat ettiğini bildiren eski İl Sağlık Müdür Yardımcısı Günay Aktaş, acı haberi sosyal medyadan şöyle duyurdu: "İzmir'den ilk görev şehidimiz sınıf arkadaşımız Dr. Muharrem İdiz'i kaybetmiş olmanın derin acısını hissetmekteyim. Durumun vehametini anlamayanlar için söylüyorum. Bu ne ilk, ne de son görev şehidimiz olacaktır. Mekanın cennet olsun iyi niyetli, temiz kalpli, güzel yüzlü kardeşim." Dr. Muharrem İdiz, daha önce Buca Gediz Mahallesi'nde Aile Sağlığı Merkezi hekimliği yapmıştı. Adı bir kadın hastasının kendisine yaptığı saldırıyla da gündeme gelen Dr. İdiz'in ölümü iş sağlığı ve güvenliği camiasında üzüntü yarattı.

 

OSGBDER olarak vefat eden ISG profesyonelimizi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.