OSGBDER ÇANAKKALE ZİYARETİ VE 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ

OSGBDER ÇANAKKALE ZİYARETİ VE 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ

OSGBDER ÇANAKKALE ZİYARETİ VE 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ

11.12.2019 tarihinde Genel Başkan Cengiz İMECİ, Başkan Yardımcısı Yusuf ÇELİK ve Yönetim Kurulu üyesi İbrahim GİRİTLİ ile Salih KENDİR, Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri İşletmecileri Derneği (OSGBDER) Yönetim Kurulu olarak Çanakkale İl Temsilcimiz ÇANAKKALE 17 OSGB ve ÇANAKKALE 1915 Köprüsünü ziyaret etmek üzere olarak Çanakkale’yi gidilmiştir.
Yönetim Kurulumuz Çanakkale İl Temsilcimiz ÇANAKKALE 17 OSGB Genel Müdürü A. Berna ENGİN ve Boğaziçi OSGB Genel Müdürü Yılmaz DÖNER tarafından karşılanmıştır ve Çanakkale Şehitliği ve Şehitler Abidesi ziyareti yapılmıştır.
Ardından Boğaziçi OSGB Yılmaz DÖNER ile Boğaziçi OSGB olarak aktif hizmet verdikleri ÇANAKKALE 1915 Köprüsü Gelibolu (Anadolu) yakası şantiyesi ziyaret edilerek, köprü inşaatı ve köprüde yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları hakkında genel bilgi alınmıştır.
Dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü olarak ÇANAKKALE 1915 köprüsü marka proje olarak DLSY Konsorsiyumu tarafından yap işlet devret modeli ile inşa edilmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğü, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi’nde benimsenen Kamu Özel Sektör İşbirliği modeli çerçevesinde Türk ve Koreli firmaların oluşturduğu bir konsorsiyumu görevlendirmiştir. 1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi’nde görevlendirilen Çanakkale Otoyol Köprüsü İnşaat Yatırım İşletme A.Ş., konsorsiyum ortaklarının proje’ye münhasır kurduğu ortak girişim şirketidir. Görevli Şirket’in ortakları Türkiye’den Limak (limak.com.tr) ve Yapı Merkezi (ym.com.tr) ile Güney Kore merkezli Daelim (daelim.co.kr) ve SK E&C (skec.com) firmalarıdır.
4608 metre köprü uzunluğu, 2023 metre orta açıklık, 318 metre kule yüksekliği olan köprü inşaatı 2017 yılında fore kazıkların yerleştirilmesi ve kesonların imalatı ile başlamıştır. Keson imalatlarının bitmesi ve su altına batırılması ile inşaatın 35% tamamlanmış olup, karada dolgu, halatların saplanacağı ankraj bloğu ve viyadük çalışmaları devam etmektedir.2022 yılında tamamlanması planlanan köprüde 60 civarında İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyoneli ve 3000 civarı çalışan istihdam edilmektedir.
Köprü ziyaretinden sonra ÇANAKKALE 17 OSGB Genel Müdürü, Çanakkale İl Temsilcimiz A. Berna ENGİN’i ofisinden ziyaret ederek yerelde yapılması gereken çalışmalarla ilgili tavsiyelerde bulunulmuş ve OSGBDER’in projeleri hakkında bilgilendirmeler yapılmıştır.
Çanakkale ekibi ile son olarak Çanakkale Truva Otel’de Genel Başkan Cengiz İMECİ, Başkan Yardımcısı Yusuf ÇELİK ve Yönetim Kurulu üyesi İbrahim GİRİTLİ ile Salih KENDİR, Çanakkale İl Temsilcisi (ÇANAKKALE 17 OSGB Genel Müdürü) A. Berna ENGİN, Boğaziçi OSGB Genel Müdürü Yılmaz DÖNER, Yönetim Akademi OSGB ortakları Arzu BENDEŞ ve Saniye Öfekler ELMAS ve Garanti OSGB Sorumlu Müdürü Cem TOĞRAL eşliğinde akşam yemeği yenerek İstanbul’a dönülmüştür.
Başta Çanakkale İl Temsilcimiz A. Berna ENGİN ve Boğaziçi OSGB Genel Müdürü Yılmaz DÖNER olmak üzere Çanakkale gezimiz boyunca bizi yalnız bırakmayan ve mükemmel bir şekilde misafir eden tüm sektör temsilcilerine çok teşekkür ederiz.
GÜVENLE BÜYÜ TÜRKİYE!